Tren Turları

Placeholder

Düdük çaldı! Haydi, hep beraber efsanevi Transsibirya yolculuğuna!
| 24 Ağustos– 8 Eylül 2017 / 15 gece 16 Gün


Pekinden Moskova’ya uzanan bu şık ve müthiş yolculuğu, lüks tren yolculuğunun öncü kuruluşuna ait “Tsar’s Golden” özel treniyle yapıyoruz. Pekin’den başlayacak yolculuğumuz, Erlian’dan geçerek Gobi Çölü, Moğol Alpleri, Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator, Buryatya Cumhuriyeti’nin başkenti Ulan Ude’yle devam edecek. Sonrasında Baykal Gölü’ne ulaşacak ve buradan İrkutsk üzerinden Novosibirsk, Yekaterinburg, Kazan’ı geçerek Moskova’da son bulacaktır. Nostaljik vagonlarda yapılacak ve 9000 km uzunluğundaki bu çok özel gezide turdan önce her akşam, geçilecek bölgenin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Trende ayrıca güvenliğiniz için bir doktor da bulunmaktadır. 20 yıl önce başlayan bu şık yolculukta bu güne kadar 30 bin kişi seyahat etmiştir. Gezi Uzman Rehber eşliğinde yapılacaktır…

 

Turun Özellikleri


- Güvenli, temiz ve yüksek standarttaki özel trende yolculuk
- Pekin’de Yasak Şehir ve Çin Seddi
- Modern Tarih: Tiananmen Meydanı
- Baykal Gölü’nde piknik ve iki uzun fotoğraf molası
- Baykal Gölü’nde 40 saat
- Baykal Gölü’nde tekne turu
- Muhteşem doğa
- Göktürk Yazıtları
- Moğolistan’da at gösterisi
- Dokusu bozulmamış geleneksel Sibirya Köyleri ziyareti
- Ulan Bator, Irkutsk, Novosibirsk, Yekaterinburg ve Kazan
- İkonlar ve Katedraller
- Rusya’nın başkenti Moskova
- Novodevici Mezarlığında Nazım Hikmet’in mezarı ziyareti
- Trende ülkeler, bölge ve kültürler hakkında günlük seminerler
- Novosibirsk istasyonunda geleneksel ekmek, tuz ve balalayka müziği ile karşılama
- Geleneksel ve özel mutfak spesiyalleri
- Vodka ve havyar ikramları

Turlar ve Özeliikleri


Pekin
- Panoramik şehir turu
- Cennet Tapınağı ve Tian-an-men Meydanı ziyareti
- Çin Seddi ve Ming Hanedanlığı Kralları’nın Mezarları ziyareti
- Yasak şehir ziyareti
Erlian
- Yerel pazar ziyareti
Ulan Bator
- Göktürk Yazıtları: Tonyukuk Anıtı ziyareti
- Choijin-Lama Tapınağı ziyareti
- Gandan Manastırı ziyareti
- At gösterisi de dahil olan Moğol Alpleri ziyareti
Ulan Ude
- Panoramik şehir turu
Baykal Gölü
- Baykal gölü kıyısında gezinti ve köy ziyareti
- Baykal Gölü’nde tekne turu
Irkutsk
- Drama Tiyatrosu da dahil şehir turu
- Açık Hava Müzesi ziyareti
Novosibirsk
- Özel karşılama ve panoramik şehir turu
Yekaterinburg
- Kanlı Katedral ziyareti ve şehir turu
Kazan
- Kremlin ziyareti dahil şehir turu
Moskova
- Kremlin ve çevresi
- Gece Işıkları ve Metro turu
- Şehir turu
- Nazım Hikmet mezarı ziyareti

Mutfak Spesiyalleri


- Pekin Ördeği
- Havyar ve votka tadımı
- Baykal Gölü’nde piknik
- Trende özel Çar Ziyafeti
- Moğol Yemekleri
- Sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımız
- Farklı kültürlerin yemekleri
- Baykal gölünde BBQ (Hava uygun olduğu taktirde)

İSTANBUL - PEKİN

Placeholder

1.Gün | 24 Ağustos 2017, Perşembe

Saat 23.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Danışma önünde tur rehberimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gece yarısı sonrası İstanbul'dan Pekin’e Türk Hava Yolları TK20 ile saat 01.55’de hareket ediyoruz (Uçuş 25.08 sabaha karşıdır). Geceleme uçakta olacaktır.

PEKİN

Placeholder

2.Gün | 25 Ağustos 2017, Cuma

Uçakta alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği sonrası Pekin Capital Havaalanı’na saat 15.55’te varıyoruz. Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşuyor ardından panoramik Pekin turu yapıyoruz. Panoramik turumuzun ardından dünyanın en büyük meydanı olan Tian-An-Men’a geliyoruz. 800 metreye 500 metre boyutlarındaki bu meydan aynı anda bir milyon kişiyi alabilmektedir. “Ebedi barış” anlamına gelen bu meydan 1989 yılındaki kanlı gösteriye ev sahipliği yapmıştır. Gezilerimiz sonrası hotelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizdedir.

PEKİN – ÇİN SEDDİ - PEKİN

Placeholder

3.Gün | 26 Ağustos 2017, Cumartesi

Kahvaltının ardından sabah 08:00 gibi Dünya’nın Sekizinci Harikası olarak adlandırılan Çin Seddi’ne gidiyoruz. Pekin’in 70 Km dışında yer alan büyük Çin Seddi 1987’de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Çin Denizi’nden Gobi Çölü eteklerine kadar yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundadır. M.Ö 221 yılında, Çin İmparatoru Yinzhen, Çin'i birleştirdikten sonra Moğol kavimlerin saldırılarını önlemek için inşa ettirmiştir. Ardından UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ming Mezarları’nı ve taştan hayvan heykelleriyle süslü Kutsal Yol’u görüyoruz. Pekin’ê dönüyoruz. Günümüzün son gezisi ise 1420 yılında inşa edilen Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Cennet Tapınağı, Çin’in en iyi korunan yapı topluluğudur. Çin tarihinde hüküm süren tüm imparatorlar, burada törenler yaparak, bol mahsul ve huzur için, toprak, güneş, ay, dağ, nehir tanrılarına dua ederlerdi. Tapınağın sınırları içinde bulunan parkın içi günlerini bir hobi ile uğraşarak veya arkadaşlarıyla vakit geçiren emeklilerle dopdolu. Akşam yemeğini Pekin’in en meşhur restoranlarından birinde alıyoruz. Mönüde ise Çin’in meşhur Pekin ördeği var. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizdedir.

PEKİN – MOĞOLİSTAN’A HAREKET

Placeholder

4.Gün | 27 Ağustos 2017, Pazar

Sabah kahvaltısının ardından hotelimizden çıkış işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Pekin’in rengârenk dünyasını keşfetmeye devam ediyoruz. Hemen Tian-An-Men meydanın girişinde bulunan ve UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Yasak Şehir’i ziyaret ediyoruz. Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara eskiden kapalı olan 9999 odalı bu saray, yaklaşık 250 dönümlük alanı ile dünyanın en büyük saray kompleksidir. Turumuz sonrasında ise Pekin tren istasyonuna gidiyoruz. Moğolistan’da bineceğimiz özel Transsibirya trenimize kadar Özel ve modern bir Çin treni ile yolculuğumuza başlıyoruz. 16 saat sürecek bu manzaralı yolculuk modern ve konforlu kompartımanlarda yapılacaktır. Çin’in yoğun kırsal hayatını, tozlu yollarda hareket eden merkepli arabaları, Gobi Çölü’nü kompartımanımızın camından izleyerek ilerliyoruz. Akşam yemeği vagon restoranda alınacak. Geceleme Çin Trenindedir.

ÇİN – ERLİAN – SINIR GEÇİŞİ – MOĞOLİSTAN – GOBİ ÇÖLÜ

Placeholder

5.Gün | 28 Ağustos 2017, Pazartesi

Öğle vakti Çin – Moğolistan hududuna geliyor ve Çar’ın Altın Treni’ne geçiyoruz (Tren değişikliği rayların farklı büyüklükte olmasından kaynaklanıyor). Hiçbir eşyanıza eliniz değmeden bagajınız diğer trene aktarılmaktadır. Bagajlar aktarılırken sınırda yer alan Erlian adlı sınır kasabasında bulunan renkli pazarını keşfediyoruz, sonrasında Çar’ın Altın Treni’ne binip hareket ediyoruz. Bir sure sonra Gobi Çölü’ne varıyor ve ilerliyoruz. Yolculuğumuz Moğolistan’ın yeşil steplerinden ilerleyerek sürüyor. Öğle ve akşam yemeğimiz vagon restoranda alınacaktır.

ULAN BATOR

Placeholder

6.Gün | 29 Ağustos 2017, Salı

Güneşin ilk ışıklarıyla uyananlar Moğolistan’ın ortalarından geçerken kompartıman camlarından şahane manzaraları görebileceğiz. Sabahleyin başkent Ulan Bator’a geliyoruz. Esas büyük bagajlarınızı kompartımanınızda bırakıp, sadece 1 gece için ihtiyaç duyabileceklerinizi yanınıza alıp, şehir merkezinde yer alan standart kalitede bir otele yerleşiyoruz. Otel’e yerleştikten sonra Ulan Bator şehrini keşfe çıkıyoruz. Etkileyici işkence sahnelerinin yer aldığı ve Budist Mimari’nin görüleceği Choijin Lama Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda, lezzetli Moğol yemeklerini tadarak alıyoruz. Yemek ve turun ardından serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında gırtlak şarkıları ve at başından yapılan kemanlarla çalınan müzik eşliğinde ve geleneksel kostümlerle oynanan Moğol Gecesi’ne katılıyoruz. Gecenin ardından otelimize dönüyoruz.

ULAN BATOR - TONYUKUK KAYA YAZITLARI VE MOĞOL ALPLERİ – MOĞOL BOZKIRLARI

Placeholder

7.Gün | 30 Ağustos 2017, Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından Budist Gandan Manastırı’nı Budist ayini’ni görme imkanımız oluyor. Sonrasında ise Moğolistan’ın ortalarında yer alan Ulan Bator’dan 1½ saat uzaklıkta bulunan Moğol Alpleri ve vadileri keşfediyoruz. Geleneksel yurt çadırlarını görüyor ve burada piknik öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından, milli bayram “Nadaam”da oynanan at oyunları ve geleneksel güreşi izliyoruz. Oyunları izlerken sütte terbiye edilmiş kuzu eti ve kımızdan tadıyoruz. Sonrasında ise tur aracımızla hareket ediyor ve UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde olan Tonyukuk Abideleri’ni görüyoruz. Gezilerimizin ardından Başkent’e geri dönüyor ve trene biniyor hareket ediyoruz. Bundan sonraki durağımız Sibirya olacaktır.

ULAN UDE

Placeholder

8.Gün | 31 Ağustos 2017, Perşembe

Baykal Gölü’ne dökülen Moğolistan’ın en uzun nehri Selenga’nın oluşturduğu vadiye gelirken Moğol steplerine veda ediyoruz. Trenimizin Transsibirya Demiryolu’na katılacağı Ulan Ude’ye varıyoruz. Şehir turuna katılıyor ve Ulan Ude’yi rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Sonrasında, trenimize binip doğu Sibirya Dağları'nın vahşi ve yalnız dağ eteklerinden geçerek, yolculuğumuza devam ediyor. Bir sonraki durağımız Baykal gölüdür. Öğle ve akşam yemekleri vagon restoranda alınacaktır.

BAYKAL GÖLÜ

Placeholder

9.Gün | 1 Eylül 2017, Cuma

Dünyanın en büyük tatlı su gölü Baykal’a tam gün ayırıyoruz. Baykal Gölü aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndedir. Öğleden önce göl kıyısında yer alan tarihi tren istasyonuna varıyoruz. Yol üzerindeki yer şekillerini aşmak için mimari açıdan olağanüstü ilginç köprüler, tüneller ve viyadüklerden geçiyoruz. İki uzun fotoğraf molamızda, bol bol fotoğraf çekip muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Baykal Limanından tekne ile hareket ediyor Baykal Gölü’nde tekne turu yapıyoruz. Sonrasında cesareti olan yolcularımız en sıcak zamanında yüzeyi ancak +10 derece’ye kadar çıkabilen Baykal Gölünde yüzebilir veya Baykal Köyü’nü gezebilir. Yöreye özgü bir köyü gezdikten Gezilerimiz sonrasında Hava koşulları elverirse etkileyici gölün kıyısında manzara eşliğinde piknik yapıyor, ardından trene tekrar biniyoruz. Bundan sonraki istasyonumuz İrkutsk olacak.

İRKUTSK

Placeholder

10.Gün | 2 Eylül 2017, Cumartesi

Sabah saatlerinde, Doğu Sibirya’nın başkenti İrkutsk’a varıyoruz. Trende ana bagajlarımızı bıraktıktan sonra, sadece ihtiyaç duyacağımız bir günlük ufak valizimizle İrkutsk’un merkezinde standart sınıftaki şirin otelimize gidiyoruz. Şehir turumuzda; Okhlopkov Drama tiyatrosunu, yeni dikilmiş Çar Alexander III Heykeli’ni ve oldukça canlı olan pazarı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Sibirya ağaçlarından yapılma ağaç evleri ve ''Çar Zamanı’nda Yaşam ve Çalışma Hayatı'' adlı özel bir açık hava müzesini geziyoruz. Konaklama merkezi konumdaki İrkutsk’taki otelimizdedir.

SİBİRYA

Placeholder

11.Gün | 3 Eylül 2017, Pazar

Kahvaltının ardından trenimiz bizi dağları, billur suları olan nehirleri ve şırıl şırıl dökülen çağlayanlarıyla, Doğu Sibirya’nın birbirinden farklı manzaraları eşliğinde bizi gezdiriyor. Bu gün gözlerimizi manzaralara bırakıp düşüncelerinizi büyüleyici güzelliklere terk etme günüdür. Trende Sibirya hakkında verilen derslerden birine katılabilirsiniz. Bugün Rus atıştırmalıkları ile birlikte votka tadımı yapıyor ve Havyar tadıyoruz. Öğlen ve akşam yemekleri vagon restoranda olacaktır.

NOVOSİBİRSK

Placeholder

12.Gün | 4 Eylül 2017, Pazartesi

Sabah kahvaltımızı trende alıyoruz. Öğleye doğru, Sibirya’nın tam merkezinde yer alan ve en büyük şehri olan Novosibirsk’e geliyoruz. Burada Rus geleneklerine uygun olarak ekmek, tuz ve balalayka müziğiyle özel karşılama bizleri bekliyor. Rusya’nın en Sovyet olan bu şehrinde gerçekleştireceğimiz şehir turunda Pazar yerini ve opera evini görüyor, şehri tanıyor ve Ob Nehri’ni görüyoruz. Akşam yemeğinin ardından, trenimiz Batı yönüne seyretmeye devam edecektir.

YEKATERINBURG

Placeholder

13.Gün | 5 Eylül 2017, Salı

Trende alacağımız kahvaltı sonrası Öğle saatlerinde trenimiz Ural Dağları’nın başkenti ve Asya ile Avrupa arasındaki köprü olan Yekaterinburg’da duruyor. Şehir Çar Deli Petro tarafından 1723 yılında kurulmuş, ancak şehir asıl ününü 1918 yılında, son çar 2. Nikola’nın ailesinin burada öldürülmesinden dolayı yapmıştır. 2009 yılında restore edilen şehir merkezinde iki saatlik bir gezinti yapıyoruz. Çar ailesinin infaz edildiği yerde yaşanan trajik olayların anısına 2003’de yeni inşa edilen Kanlı Katedral’i ziyaret ediyoruz. Turun ardından trenimize biniyoruz. Yolculuğumuz buradan itibaren Avrupa kıtasında yol alacaktır. Akşam yemeği ve geceleme trendedir.

KAZAN

Placeholder

14.Gün | 6 Eylül 2015, Çarşamba

Kahvaltının ardından Volga’nın iki yakasında yer alan eski Tatar başkenti Kazan’a geliyoruz. Şehir turunda Tatar Camileri ve ünlü Rus Ortodoks Katedrali’ni görüyoruz. Ayrıca Kazan Kremlini göreceğimiz yerler arasındadır. Kazan şehrinin incisi sayılan bu mekân, Haziran 2001’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilmiştir. Kremlindeki turumuzda Tatar, Kazak ve Ruslar’ın kanlı ilişkilerine tanık olacağız. Turun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Bu gece trende son akşam yemeğini alıyoruz. Trenin misafirperver personeliyle de bu akşam vedalaşıyoruz. Yarın trenden ayrılıyoruz.

MOSKOVA

Placeholder

15.Gün | 7 Eylül 2017, Perşembe

Öğleden önce dünyanın en zengin ve hareketli şehirlerinden Rusya’nın başkenti Moskova’ya geliyoruz. Uzun bir yolculuktan sonra trenden ayrılıyor ve otobüsümüzle otelimize ulaşıyoruz. Öğle vakti ilk ziyaret yerimiz Kremlin’dir. Kremlin ve Kızıl meydan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil olmuştur. Kremlinde altın kaplamalı soğan kubbeleriyle katedralleri ziyaret ediyoruz. Alacağımız akşam yemeğinin ardından Kızıl Meydan ve metro istasyonlarını da kapsayan bir gece turunu yapıyoruz.

MOSKOVA-İSTANBUL

Placeholder

16.Gün | 8 Eylül 2017, Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yarım günlük tur yapıyoruz. Kurtarıcı İsa Katedrali, Lomonossov Üniversitesi, yeni Rahibeler Manastırını (Novodevichy Manastırı) ve Novodevici Mezarlığına gidip Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Kızılı Meydanı ve Aziz Bazil Katedrali ve eski KGB’nin ana binasını görüyoruz. Gezilerimizin ardından serbest zaman alıyor ve serbest zaman sonrası geri dönüş uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Yarım saat sonra Vnukovo uluslararası havaalanına geliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.30’da hareket ediyor ve gece yarısı 23.45’de İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz. Not: Bugün Öğle yemeği tur programımıza dahil değildir.

 

Kompartıman

Pekin - Moskova

  1. gece / 16 gün

1.Kategori: Standart – kişi başı (Dört kişilik kompartıman)

6425,00 €

Dört kişilik kompartımanda 3 kişi seyahat farkı (kişi başı)

970,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

615,00 €

2.Kategori: Standart Plus (Klasik) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

7735,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

1575,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

615,00 €

2a.Kategori: Standart Plus (Superior) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

8195,00 €

2b.Kategori: Standart Plus+ (Superior Plus) – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

8625,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı (Superior ve Superior Plus)

1795,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı (Superior ve Superior Plus)

615,00 €

3.Kategori: Nostalgic Comfort – kişi başı
(çift kişilik kompartıman)

9885,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

3205,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

615,00 €

4.Kategori: Bolshoi – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

12015,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

4640,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1165,00 €

5.Kategori: Bolshoi Platinum – kişi başı (çift kişilik kompartıman)

14060,00 €

Tek kişilik kompartıman konaklama farkı

5340,00 €

Tek kişilik otel konaklaması oda farkı

1165,00 €

Diğer Transsibirya Turlarımız