Tren Turları

Placeholder

Antonina Turizm'le Hayal Tadında Geziler!

  Antonina Turizm, 13 yıldır butik turizm hizmetleri veren A grubu bir turizm acentesidir. Antonina Turizm, kurulduğu ilk günden beri, yıllarca turizm sektöründe çalışmış deneyimli kadrosu ile tematik ve özgün tur programları hazırlamaktadır. Antonina genç, bu özelliğiyle de dinamik bir acentedir.         

Türkiye'de turizm anlayışı büyük bir hızla değişiyor, deniz-kum-güneş üçgeninin dışına taşıyor; kentleri, ülkeyi, tarihi dokusu, insanıyla tanımaya yönelik organizasyonlar büyük ilgi topluyor. Biz de, öncelikle yeni zevklere cevap vermeyi hedefliyor, bu doğrultuda turlar düzenliyoruz. Örneğin, İstanbul'u gezdiriyoruz; semt semt, sokak sokak kentimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında, Anadolu'nun kültürel açıdan önemli kentlerini kapsayan, ilginç güzergâhlar çiziyoruz. Bir de çeşitli temaların çevresinde oluşturduğumuz turlar var; İstanbul sinema tarihinde yolculuk yaptığımız “Beyoğlu’nda Eski Sinemalar, Eski İnsanlar” turu, kendi zeytinyağımızı üretip şişeleme şansımızın olduğu “Zeytinyağı Turu”, İstanbul sokaklarında racon kesebileceğiniz “Nostaljik Dolmuş ile Ver Elini İstanbul” turu, İstanbul sahillerinin ıssız bekçilerini ziyaret ettiğimiz “İstanbul’un Deniz Fenerleri” turu ve daha nice benzersiz tur. Bu turlara liderlik yapan rehber kadromuz ise akademisyenlerden ve konularının uzmanı olan kişilerden oluşmaktadır.

Sadece İstanbul'da yaklaşık 100 farklı tur güzergahı hazırladık. Kenti karış karış gezdirmeyi sürdürüyoruz.

İstanbul dışında, Anadolu'yu da gezdiriyoruz. Titiz hizmetimiz ve üniversite camiasından gelen rehber kadromuz acentemizi ülkemizin önde gelen kültür turları acentesi haline getirmiştir.

Rehberlerimiz

Placeholder

Atilla TUNAYönetici / Manager (Antonina Turizm & Istanbul Walks) -
Profesyonel Tur Rehberi - Professional Tour Guide

Atilla Tuna Hakkında

     Üsküp (Makedonya) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu.  Lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sürdürdü. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde Profesyonel Turist Rehberi'dir. 1998 yılında Antonina Turizm'i kurdu. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasının korunması amacıyla kurulan Şehristanbul Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor. TÜRSAB Boğaziçi BYK üyeliği yaptı (2003-2005). 14. ve 15.Galata Şenliği ve 1.Uluslararası Galata Festivali "Galata FEST" Direktörlüğü yaptı. Halen İstanbul Balık Festivali'nin Festival Direktörü'dür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu üyeliğinde bulundu(2003-2004). Nostaljik Dolmuşlar, Hazine Avı, Kutu Avı, Istanbul Walks gibi turizme yeni anlayış getiren projelerin yöneticiliğini yapmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Eminönü 2010 Dünya Başkenti, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Gezginler Kulübü, Rumeli Yönetici ve İşadamları Derneği (RUYİAD) ve Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. "Bursa Yeni Kaplıca-The Yeni Kalplıca Bath in Bursa" adlı bilimsel bir kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 80'i aşkın ülkeyi gezmiştir. Sibel Tuna ile evlidir. Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuğu vardır.